Sveču optimāla uzglabāšanas temperatūra no +15 C līdz +25 C! Pārāk zema vai augsta temperatūra var IETEKMĒT sveču kvalitāti!

SIA BALTIC CANDLES LTD SVEČU UZGLABĀŠANAS NOTEIKUMI

Lai svece varētu palikt vizuāli un funkcionāli ražotāja noteiktajā kvalitātē kā minimums apsolītajā garantijas periodā un pēc iespējas ilgāk, ir svarīgi zināt un ievērot uzglabāšanas noteikumus.

Iegādātajām svecēm tiek dots 6 (sešu) mēnešu kvalitātes garantijas laiks no piegādes brīža klienta adresē. Kvalitātes garantija ir derīga tikai, ja sveces ir atbilstoši uzglabātas un ir oriģinālajā iepakojumā. Sveces kvalitāte, t.s. vizuālā kvalitāte un to lietderīgais lietošanas termiņš visbiežāk ir daudz garāks, ja sveces ir atbilstoši uzglabātas un uzglabāšanas laikā atrodas oriģinālajā iepakojumā.

  1. Ugunsdrošība

Glabājot sveces, vispirms ir svarīgi ņemt vērā drošību. Sveces pamatā ir vaski, kas ir pēc būtības viegli uzliesmojošs materiāls. Tāpēc svarīgi tās turēt prom no iespējamiem siltuma vai aizdegšanās avotiem. Sveces jāuzglabā mājdzīvniekiem vai bērniem nepieejamā vietā.

  1. Vizuālā izskata un funkcionalitātes drošība

Lai saglabātu sveces to sākotnējā stāvoklī, ir svarīgi arī tās uzglabāt sausā un vēsā vidē.

  1. Vēlamā temperatūrā ir istabas temperatūrā ± 20 oC.

  2. Nav ieteicams glabāt sveces augstākā temperatūrā kā 35oC.

Augstākā temperatūrā sveces paliks mīkstas, salieksies vai pat pilnībā izkusīs, zaudējot savu formu un funkcionalitāti pilnībā.

Dažas sveces ir jutīgākas pret augstāku temperatūru nekā citas. Mērcētās sveces un pulvera presētās sveces būs tās, kas zaudēs savu formu ātrāk nekā pārējās.

  1. Pārlieku auksta temperatūra var arī sabojāt sveces, it īpaši pie krasas temperatūras izmaiņas - svece visdrīzāk saplaisās.

Lai tas nenotiktu, sveces ir jāatsilda lēni t.i. jāienes telpās ar istabas temperatūru un neizpakotas jāuzglabā vismaz 24 stundas. Tikai tad sveces var izpakot. Pret sasaldēšanu īpaši jūtīgas ir daktis, jo tās ir higroskopiskas, t.i. absorbē mitrumu. Ja svece ir bijusi ilglaicīgi mīnus grādu temperatūrā, rezultātā sveci var būt neiespējami aizdedzināt.

  1. Tiešas saules gaismas ietekmei, ir kaitējošs efekts. Tas balina sveces krāsu, kā arī ilga un ļoti aktīva saules tieša ietekme arī to kausē un deformē. Kā arī palīdz izgarot smaržai, ja svece ir ar aromātu. Uzglabāšanai jāizvēlas pēc iespējas tumšāka vieta!

Mērcētās sveces - Konusveida (overdip) sveces

Konusveida sveces ir sarežģīti uzglabāt, taču daži vienkārši padomi to padara daudz vieglāku. Pirmkārt un galvenokārt, vienmēr turiet tās taisni t.i. pakārtas vai guļus uz horizontālas virsmas. Tas novērsīs sveču deformēšanos. No visām svecēm konusi ir visvairāk pakļauti bojājumiem uzglabāšanas laikā. Tos ir viegli saskrāpēt un saliekt. Jūs varat sakraut konusu rindas viena uz otras, bet nelieciet kopā ar cita veida svecēm.

Cilindra formas sveces

Cilindra tipa sveces ir ievērojami vieglāk uzglabāt. Tās jāiesaiņo aizsardzībai un jāieliek rindās uz līdzenas virsmas. Ieteicams sveces uzglabāt iesaiņotu katru atsevišķi.

Pildīto sveču uzglabāšana

Visvieglāk uzglabāt burciņu un glāžu sveces. Tās var uzglabāties ilgi ar nosacījumu, ka tās ir rūpīgi saliktas kastēs, lai nekas nenokristu. Jūs varat novietot kastes ar glāžu svecēm vienu virs otras (kas nav ieteicams smalkākām svecēm). Atšķirībā no citām svecēm, burku un glāžu sveces var uzglabāt un sakraut vertikāli. Tas ir ieteicams, jo tas nodrošina, ka vasks paliek tajā vietā, kur tam vajadzētu būt, gadījumā, ja tiek pārsniegta ieteicamā uzglabāšanas temperatūras un vasks sācis kust. Ja sveces būs noliktas guļus stāvoklī, vasks var sakrāties  vienā trauka pusē vai pat iztecēt.

DROŠAS UN PAREIZAS SVEČU LIETOŠANAS SIMBOLI UN SKAIDROJUMI:


🕯️Drošības ieteikumi no Patērētāju tiesību aizsardzības centra: https://ptac.gov.lv/.../padomi-p-rkot-un-lietojot-sveces